İşini sağlama alanlara
Haberler
golge
Hassan,"İnsan Kaynakları Zirvesi 2012" 'de Jüri Özel Ödülü'nü aldı.Globalcv tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ‘İnsan Kaynakları Zirvesi 2012` sektörünün lider isimlerini ağırladı. Wow Convention Center`da gerçekleştirilen zirvenin açılış konuşmasını Globalcv Yönetim Kurulu Üyesi Ertan Kirik yaptı.

Türkiye`nin iş gücüne İnsan Kaynakları Danışmanlığı ve İK Portalı ile katkı sağlayan Globalcv`nin düzenlediği İnsan Kaynakları Zirvesi`nde İMKB Başkanı İbrahim Turhan, TAV Havalimanları Holding ve TAV İnşaat Kurucu Ortağı, İcra Kurulu Başkanı Sani ŞENER Boydak Holding CEO`su Memduh BOYDAK, Rixos Yönetim Kurulu Başkanı Fettah TAMİNCE, Bank Asya Genel Müdürü Abdullah ÇELİK`in de bulunduğu 30`a yakın konuşmacı katıldı.

Açılış konuşmasını yapan, zirvenin ev sahibi Globalcv Yönetim Kurulu Üyesi Ertan KİRİK, İnsan Kaynakları sektörü ile yaptığı değerlendirmede sektörün hem pozitif hem de negatif taraflarına bakmak gerektiğini savunarak hem işverenlerin hem de iş arayanların dertli olduğunu söyledi. Nitelikli eleman bulmak kadar kariyer planı yapılabilecek firmaları bulmanın da zorluğuna değinen Kirik, büyük, orta ve küçük ölçekli işverenlerin sorunlarının çözümünün insan kaynaklarına yapılan yatırım ve verilen değerle çözülebileceğini belirtti. Globale baktığımızda, özellikle büyük şirketlerin çalışanlarına verdiği önem ve motivasyonu, sağladığı cazip olanakları görmek mümkün. Firmalarımız uluslararası arenaya açıldığı sürece Türkiye`de de bu değerin gelişeceğine inanıyoruz" dedi.

Zirve kapsamında `İK Departmanının Stratejik İş Ortağına Dönüştürülmesi`, `Yeni Kariyer Paradigması: Meslek mi Seçiyoruz, Kariyer mi?`, `Ennegram ve Yetenek Yönetimi` ve `Stratejik İnsan Kaynakları Ama Nasıl?` başlıklı paneller ve sunumlar da yer aldı.
Ayrıca, Fatih Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (FÜSEM) ve Globalcv işbirliği ile `Kurumların İnsan Kaynakları Uygulamalarının Analitik ve Akademik Değerlendirilmeleri` sonucunda 2012 İK Ödülleri de takdim edildi.

Analitik ve Akademik değerlendirmeler sonrasında HASSAN sektördeki liderliğini İnsan Kaynakları Uygulamalarında da göstererek jüri özel ödülünü aldı. Şirketimiz adına ödülü Globalcv Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Ertan KİRİK den İnsan Kaynakları ve İdari İşler Müdürümüz Sn. Ayşenur AYDIN GÜMRÜKCÜ aldı.